fbpx

Ota yhteyttä


Opisto
Nahkatehtaankatu 2,
90130 Oulu
p. 08 555 4060
opisto@vuolleoulu.fi

Katso opintotoimiston
aukioloajat tästä

Hyvinvointipalvelut
Nahkatehtaankatu 2,
90130 Oulu
vuolle@vuolleoulu.fi
Pikku-Syöte
Syötekeskuksentie 126
93280 Syöte
p. 08 815 4000
myyntipalvelu@pikkusyote.fi

 



Laskutusosoitteet (1.1.2019 alkaen)

Vuolle Setlementti ry Verkkolaskut: OVT: 003701950323 OpusCapita Solutions Oy välittäjätunnus E204503 Paperilaskut: Vuolle Setlementti ry PL 99547 00063 LASKUNET Sähköpostilaskut: VuolleSetlementtiry.FI.P.124906-9@docinbound.com

Nuoriso- ja vapaa-ajankeskus Pikku-Syöte Oy Verkkolaskut: OVT: 003705023682 OpusCapita Solutions Oy välittäjätunnus E204503 Paperilaskut: Nuoriso- ja vapaa-ajankeskus Pikku-Syöte Oy PL 99545 00063 LASKUNET Sähköpostilaskut: NuorisojavapaaajankeskusPikkuSyoteOy.FI.P.124905-1@docinbound.com

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Dahmane, Noora
Viestintä- ja markkinointipäällikkö
p. 050 571 5023
noora.dahmane@vuolleoulu.fi

Etelämäki, Toni
Mediasuunnittelija, AD
p. 040 735 6913
toni.etelamaki@vuolleoulu.fi

Haapalahti, Sini
Markkinointikoordinaattori
p. 050 475 4902
sini.haapalahti@vuolleoulu.fi

Hyppönen, Tuija
Talous- ja kehittämisjohtaja
p. 050 307 8718
tuija.hypponen@vuolleoulu.fi

Hänninen, Liisa
Kehittämispäällikkö
p. 040 530 6533
liisa.hanninen@vuolleoulu.fi

Kemppainen, Jari
Kiinteistöpalvelupäällikkö
p. 040 845 2629
jari.kemppainen@vuolleoulu.fi

Kemppainen, Jussi
Toiminnanjohtaja, toimitusjohtaja
p. 040 527 2898
jussi.kemppainen@vuolleoulu.fi

Multanen, Oula
Henkilöstö- ja hallintopäällikkö
p. 050 527 5507
oula.multanen@vuolleoulu.fi

Mustakangas-Mäkelä, Anne
Hyvinvointijohtaja
p. 044 786 1633
anne.mustakangas-makela@vuolleoulu.fi

Stolt, Erja
Koulutusjohtaja
p. 044 786 8897
erja.stolt@vuolleoulu.fi

Vuorma, Juha
Järjestelmävastaava
p. 040 775 4204
juha.vuorma@vuolleoulu.fi

Ylisirniö, Tarja
Hallinto- ja opintosihteeri
tarja.ylisirnio@vuolleoulu.fi

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Juntunen, Seija
Koulutusalapäällikkö, musiikki
p. 040 702 6587
seija.juntunen@vuolleoulu.fi

Talala, Mira
Koulutusalapäällikkö kielet, taito- ja taideaineet, avoin yliopisto
p. 044 786 1602
mira.talala@vuolleoulu.fi

Klytseroff, Marjo
Opintopalvelupäällikkö
p. 08 555 4000, 08 555 4060
marjo.klytseroff@vuolleoulu.fi

Näsänen, Vuokko
Opintosihteeri
p. 08 555 4060, 08 555 4000
vuokko.nasanen@vuolleoulu.fi

Ylisirniö, Tarja
Hallinto- ja opintosihteeri
p. 08 555 4060, 08 555 4000
tarja.ylisirnio@vuolleoulu.fi

Opintotoimisto
p. 08 555 4060
opisto@vuolleoulu.fi

Stolt, Erja
Koulutusjohtaja
p. 044 786 8897
erja.stolt@vuolleoulu.fi

Tallqvist, Eeva
Koulutusalapäällikkö, liikunta, tanssi, terveys ja hyvinvointi, seniorikerhot
p. 044 786 1605
eeva.tallqvist@vuolleoulu.fi

Kansanopisto

Opintotoimisto
Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

opisto@vuolleoulu.fi

Henkilökohtaiset sähköpostit alla oleville yhteyshenkilöille: etunimi.sukunimi@vuolleoulu.fi

Erja Stolt
Koulutusjohtaja
p. 044 786 8897

Marjo Klytseroff
Opintopalvelupäällikkö
p. 08 555 4000

Tarja Tikkanen
Opiskelijahyvinvointivastaava
p. 050 438 7595

Koulutusalapäälliköt

Mira Talala
Vapaa sivistystyö
p. 044 786 1602

Toni Sallinen
Aikuisten perusopetus ja toiminnallinen lukutaitokoulutus
p. 044 786 1616

Ryhmänohjaajat; Aikuisten perusopetus

Tiina Komulainen
p. 050 3589 312

Hanne Konu
p. 050 574 9776

Outi-Maria Kultalahti
p. 050 563 6906

Susanna Aho
p. 050 569 9551

Tiina Malfatti
p. 050 597 3089

Jussi Moilanen
p. 050 342 6939

Marjo Ahola
p. 044 786 1635

Timo Heikkinen
p. 044 726 1257

Miika Hirvikoski
p. 050 409 1267

Ryhmänohjaajat; Toiminnallinen lukutaitokoulutus

Maija Ranta
p. 050 3377319

Marja Paloste
p. 050 4704751

Tuntiopettajat

Reijo Hanhela
p. 050 303 8194

Sinikka Nevala
p. 050 328 9517

Marja Taivassalo
p. 040 530 2015

Ulla Keskiaho
p. 050 434 9625

Paula Lauri
p. 050 436 8288

Riitta Hautamäki
p. 050 408 9669

Koulunkäynninohjaajat

Guillermo Esparcia
p. 050 309 2099

Niina Vaattovaara
p. 050 343 6063

Katriina Serpi
p. 050 337 7656

Kulttuurimentori

Aruna Somani
p. 041 433 1414

Monikulttuurisuustyön päällikkö

Anna Ristolainen
p. 050 597 3755

 

 

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Tuija Lehtola
Senioritoiminnan koordinaattori
p. 050 463 4789
tuija.lehtola@vuolleoulu.fi

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Oksman-Hiukka, Annukka
Suunnittelija
p. 044 786 1606
annukka.oksman-hiukka@vuolleoulu.fi

Minna Lassila
Vapaaehtoistoiminnan ohjaaja
p. 050 471 7193
minna.lassila@vuoleoulu.fi

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Jussi Markus
Nuorisotyön tiimivastaava
jussi.markus@vuolleoulu.fi
p. 044 726 1264


Tyttöjen Talo

Kirkkokatu 19 A 9
90100 Oulu

Maarit Saarnivala
Tyttöjen Talon Johtaja
p. 0400 263 845
maarit.saarnivala@vuolleoulu.fi

Mervi Koskela
Seksuaaliväkivaltatyö, Seksuaalineuvonta
p. 0400 263 844
mervi.koskela@vuolleoulu.fi

Sohvi Koivu-Remes
Äitityö, Monikulttuurinen työ, Seksuaalineuvonta, Opiskelija-asiat
p. 0400 263 852
sohvi.koivu-remes@vuolleoulu.fi

Pauliina Manangou
Monikulttuurinentyö, Alle 16-vuotiaiden toiminnot
p. 050 529 0145
pauliina.managou@vuolleoulu.fi
Vanhempainvapaalla

Paula Vidnäs
Alle 18-vuotiaiden toiminta
Yhteisötoiminta
p. 050 529 0145
paula.vidnas@vuolleoulu.fi

Osoite: Isokatu 41 A 13, 90100 Oulu

Markus, Jussi
Poikien Talon johtaja
p. 044 726 1264
jussi.markus@vuolleoulu.fi

Rissanen, Matti
Poikien Talon ohjaaja
p. 044 726 1265
matti.rissanen@vuolleoulu.fi

Osoite: Vanhantullinkatu 7 B LH5, 90100 Oulu

Heinikoski, Katja
Sovittelujohtaja, Oulu
p. 0400 234 430
katja.heinikoski@vuolleoulu.fi

Nissi, Sari
Sovitteluohjaaja, Oulu
p. 0400 876 400
sari.nissi@vuolleoulu.fi

Henna Holappa
Sovitteluohjaaja, Oulu
p. 0400 234 4431
henna.holappa@vuolleoulu.fi

Eveliina Jaakkola
Sovitteluohjaaja, Oulu
p. 0400 234 451
eveliina.jaakkola@vuolleoulu.fi

Osoite: Linnankatu 6 A 87100 Kajaani

Flinkman, Sirpa
Sovitteluohjaaja, Kajaani
p. 0400 234 435
sirpa.flinkman@vuolleoulu.fi

Laitinen, Satu
Sovitteluohjaaja, Kajaani
p. 044 726 1266
satu.laitinen@vuolleoulu.fi

Mäkelä, Kaisa
Sovitteluohjaaja, Ylivieska
p. 0400 234 438
kaisa.makela@vuolleoulu.fi

Kallio, Tanja
Sovitteluohjaaja, Ylivieska
p. 0400 234 439
tanja.kallio@vuolleoulu.fi

www.riku.fi

Pohjois-Suomen aluetoimisto

Vanhantullinkatu 2, 90100 Oulu

Maarit Saukko
aluejohtaja
p. 040 543 3495

 

Oulun seudun palvelupiste

Vanhantullinkatu 2, 90100 Oulu

Tanja Kukkola
toiminnanohjaaja
p. 044 786 8894

Inka Poikela
toiminnanohjaaja
p. 050 324 7178

Ira Matsi
toiminnanohjaaja
p. 050 313 4641

Susanna Pääkkö
toiminnanohjaaja
p. 044 493 1324

 

Kainuun palvelupiste

Linnankatu 6A, 87100 Kajaani

Mari Hukkanen
toiminnanohjaaja
p. 040 822 5200

Ella Lukkari 
toiminnanohjaaja
p. 050 599 0279

 

Kuusamon seudun palvelupiste

 

Mari Hukkanen
toiminnanohjaaja
p. 040 822 5200

Ella Lukkari 
toiminnanohjaaja
p. 050 599 0279

 

Raahen palvelupiste

 

Ira Matsi
toiminnanohjaaja
p. 050 313 4641


Via Vis väkivaltatyö

Satu Rajavaara
Väkivaltatyön asiantuntija
p. 050 567 4372
satu.rajavaara@vuolleoulu.fi

Päivi Aitta
Väkivaltatyön asiantuntija
p. 050 465 4841
paivi.aitta@vuolleoulu.fi

Anna-Stiina Effe
Vastaava väkivaltatyön asiantuntija
p. 050 464 5104
anna-stiina.effe@vuolleoulu.fi

Jarkko-Pekka Kärkkäinen
Erityisasiantuntija
p. 050 325 2317
jarkko-pekka.karkkainen@vuolleoulu.fi

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Haapala, Piia
Toimitilahuoltaja
p. 044 786 1603
piia.haapala@vuolleoulu.fi

Kemppainen, Jari
Kiinteistöpalvelupäällikkö
p. 040 845 2629
jari.kemppainen@vuolleoulu.fi

Niva, Ulla
Toimitilahuoltaja
p. 044 786 1603
ulla.niva@vuolleoulu.fi

Toimitilahuoltajat
p. 044 786 1603

Hanke päättynyt.

Lisätietoja:
Mustakangas-Mäkelä, Anne
Hyvinvointijohtaja
p. 044 786 1633
anne.mustakangas-makela@vuolleoulu.fi


Ystävyyskeskus

Nahkatehtaankatu 2, 2. krs,
90130 Oulu

Marita Terho
Monikulttuurisuustyön koordinaattori
p. 050 467 0728
marita.terho@vuolleoulu.fi

Antti Nieminen
Yhteisötyöntekijä ja projektikoordinaattori
p. 050 305 3396
antti.nieminen@vuolleoulu.fi

Hanna-Leena Leinonen
Projektikoordinaattori ja opettaja
p. 050 357 6489
hanna-leena.leinonen@vuolleoulu.fi

Minna Ylilehto
Projektikoordinaattori
p. 044 726 1267
minna.ylilehto@vuolleoulu.fi

Anna Ristolainen
Monikulttuurisuustyön päällikkö
p. 050 597 3755
anna.ristolainen@vuolleoulu.fi