Ota yhteyttä


Opisto
Nahkatehtaankatu 2,
90130 Oulu
p. 08 555 4060
opisto@vuolleoulu.fi

Katso opintotoimiston
aukioloajat tästä

Hyvinvointipalvelut
Nahkatehtaankatu 2,
90130 Oulu
vuolle@vuolleoulu.fi
Pikku-Syöte
Syötekeskuksentie 126
93280 Syöte
p. 08 815 4000
myyntipalvelu@pikkusyote.fi

 



Laskutusosoitteet (1.1.2019 alkaen)

Vuolle Setlementti ry Verkkolaskut: OVT: 003701950323 OpusCapita Solutions Oy välittäjätunnus E204503 Paperilaskut: Vuolle Setlementti ry PL 99547 00063 LASKUNET Sähköpostilaskut: VuolleSetlementtiry.FI.P.124906-9@docinbound.com

Nuoriso- ja vapaa-ajankeskus Pikku-Syöte Oy Verkkolaskut: OVT: 003705023682 OpusCapita Solutions Oy välittäjätunnus E204503 Paperilaskut: Nuoriso- ja vapaa-ajankeskus Pikku-Syöte Oy PL 99545 00063 LASKUNET Sähköpostilaskut: NuorisojavapaaajankeskusPikkuSyoteOy.FI.P.124905-1@docinbound.com

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Dahmane, Noora
Viestintä- ja markkinointipäällikkö
p. 050 571 5023
noora.dahmane@vuolleoulu.fi

Etelämäki, Toni
Mediasuunnittelija, AD
p. 040 735 6913
toni.etelamaki@vuolleoulu.fi

Haapalahti, Sini
Markkinointikoordinaattori
p. 050 475 4902
sini.haapalahti@vuolleoulu.fi

Hyppönen, Tuija
Talous- ja kehittämisjohtaja
p. 050 307 8718
tuija.hypponen@vuolleoulu.fi

Hänninen, Liisa
Kehittämispäällikkö
p. 040 530 6533
liisa.hanninen@vuolleoulu.fi

Kemppainen, Jari
Kiinteistöpalvelupäällikkö
p. 040 845 2629
jari.kemppainen@vuolleoulu.fi

Kemppainen, Jussi
Toiminnanjohtaja, toimitusjohtaja
p. 040 527 2898
jussi.kemppainen@vuolleoulu.fi

Multanen, Oula
Talous- ja hallintopäällikkö
p. 050 527 5507
oula.multanen@vuolleoulu.fi

Mustakangas-Mäkelä, Anne
Hyvinvointijohtaja
p. 044 786 1633
anne.mustakangas-makela@vuolleoulu.fi

Stolt, Erja
Koulutusjohtaja
p. 044 786 8897
erja.stolt@vuolleoulu.fi

Vuorma, Juha
Järjestelmävastaava
p. 040 775 4204
juha.vuorma@vuolleoulu.fi

Ylisirniö, Tarja
Hallinto- ja opintosihteeri
tarja.ylisirnio@vuolleoulu.fi

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Juntunen, Seija
Koulutusalapäällikkö, musiikki
p. 040 702 6587
seija.juntunen@vuolleoulu.fi

Talala, Mira
Koulutusalapäällikkö kielet, taito- ja taideaineet, avoin yliopisto
p. 044 786 1602
mira.talala@vuolleoulu.fi

Klytseroff, Marjo
Opintopalvelupäällikkö
p. 08 555 4000, 08 555 4060
marjo.klytseroff@vuolleoulu.fi

Näsänen, Vuokko
Opintosihteeri
p. 08 555 4060, 08 555 4000
vuokko.nasanen@vuolleoulu.fi

Ylisirniö, Tarja
Hallinto- ja opintosihteeri
p. 08 555 4060, 08 555 4000
tarja.ylisirnio@vuolleoulu.fi

Opintotoimisto
p. 08 555 4060
opisto@vuolleoulu.fi

Stolt, Erja
Koulutusjohtaja
p. 044 786 8897
erja.stolt@vuolleoulu.fi

Tallqvist, Eeva
Koulutusalapäällikkö, liikunta, tanssi, terveys ja hyvinvointi, seniorikerhot
p. 044 786 1605
eeva.tallqvist@vuolleoulu.fi

Kansanopisto

Opintotoimisto
Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

opisto@vuolleoulu.fi

Henkilökohtaiset sähköpostit alla oleville yhteyshenkilöille: etunimi.sukunimi@vuolleoulu.fi

Erja Stolt
Koulutusjohtaja
p. 044 786 8897

Marjo Klytseroff
Opintopalvelupäällikkö
p. 08 555 4000

Tarja Tikkanen
Opiskelijahyvinvointivastaava
p. 050 438 7595

Koulutusalapäälliköt

Mira Talala
Vapaa sivistystyö
p. 044 786 1602

Toni Sallinen
Aikuisten perusopetus ja toiminnallinen lukutaitokoulutus
p. 044 786 1616

Ryhmänohjaajat; Aikuisten perusopetus

Tiina Komulainen
p. 050 3589 312

Hanne Konu
p. 050 574 9776

Outi-Maria Kultalahti
p. 050 563 6906

Susanna Aho
p. 050 569 9551

Tiina Malfatti
p. 050 597 3089

Jussi Moilanen
p. 050 342 6939

Marjo Ahola
p. 044 786 1635

Timo Heikkinen
p. 044 726 1257

Ryhmänohjaajat; Toiminnallinen lukutaitokoulutus

Maija Ranta
p. 050 3377319

Marja Paloste
p. 050 4704751

Tuntiopettajat

Reijo Hanhela
p. 0400 246 578

Sinikka Nevala
p. 050 328 9517

Marja Taivassalo
p. 040 530 2015

Ulla Keskiaho
p. 050 434 9625

Paula Lauri
p. 050 436 8288

Koulunkäynninohjaajat

Guillermo Esparcia
p. 050 309 2099

Niina Vaattovaara
p. 050 343 6063

Katriina Serpi
p. 050 337 7656

Kulttuurimentori

Aruna Somani
p. 041 433 1414

Monikulttuurisuustyön päällikkö

Anna Ristolainen
p. 050 597 3755

 

 

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Marjo Kurunlahti
Vapaaehtoistoiminnan koordinaattori
p. 044 786 8882
marjo.kurunlahti@vuolleoulu.fi

Tuija Lehtola
Senioritoiminnan vastaava
p. 050 463 4789
tuija.lehtola@vuolleoulu.fi

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Oksman-Hiukka, Annukka
Suunnittelija
p. 044 786 1606
annukka.oksman-hiukka@vuolleoulu.fi

Minna Lassila
Vapaaehtoistoiminnan ohjaaja
p. 050 471 7193
minna.lassila@vuoleoulu.fi

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Jussi Markus
Nuorisotyön tiimivastaava
jussi.markus@vuolleoulu.fi
p. 044 726 1264


Tyttöjen Talo

Kirkkokatu 19 A 9
90100 Oulu

Maarit Saarnivala
Tyttöjen Talon Johtaja
p. 0400 263 845
maarit.saarnivala@vuolleoulu.fi

Mervi Koskela
Seksuaaliväkivaltatyö, Seksuaalineuvonta
p. 0400 263 844
mervi.koskela@vuolleoulu.fi

Sohvi Koivu-Remes
Äitityö, Monikulttuurinen työ, Seksuaalineuvonta, Opiskelija-asiat
p. 0400 263 852
sohvi.koivu-remes@vuolleoulu.fi

Pauliina Manangou
Monikulttuurinentyö, Alle 16-vuotiaiden toiminnot
p. 050 529 0145
pauliina.managou@vuolleoulu.fi
Vanhempainvapaalla

Paula Vidnäs
Alle 18-vuotiaiden toiminta
Yhteisötoiminta
p. 050 529 0145
paula.vidnas@vuolleoulu.fi

Osoite: Isokatu 41 A 13, 90100 Oulu

Markus, Jussi
Poikien Talon johtaja
p. 044 726 1264
jussi.markus@vuolleoulu.fi

Rissanen, Matti
Poikien Talon ohjaaja
p. 044 726 1265
matti.rissanen@vuolleoulu.fi

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Anna Ristolainen
Monikulttuurisuustyön päällikkö
p. 050 597 3755
anna.ristolainen@vuolleoulu.fi

Anne Mustakangas-Mäkelä
Hyvinvointijohtaja, Vuolle Setlementti ry
p. 044 786 1633
anne.mustakangas-makela@vuolleoulu.fi

Osoite: Vanhantullinkatu 7 B LH5, 90100 Oulu

Heinikoski, Katja
Sovittelujohtaja, Oulu
p. 0400 234 430
katja.heinikoski@vuolleoulu.fi

Nissi, Sari
Sovitteluohjaaja, Oulu
p. 0400 876 400
sari.nissi@vuolleoulu.fi

Henna Holappa
Sovitteluohjaaja, Oulu
p. 0400 234 4431
henna.holappa@vuolleoulu.fi

Eveliina Jaakkola
Sovitteluohjaaja, Oulu
p. 0400 234 451
eveliina.jaakkola@vuolleoulu.fi

Osoite: Linnankatu 6 A 87100 Kajaani

Flinkman, Sirpa
Sovitteluohjaaja, Kajaani
p. 0400 234 435
sirpa.flinkman@vuolleoulu.fi

Laitinen, Satu
Sovitteluohjaaja, Kajaani
p. 044 726 1266
satu.laitinen@vuolleoulu.fi

Mäkelä, Kaisa
Sovitteluohjaaja, Ylivieska
p. 0400 234 438
kaisa.makela@vuolleoulu.fi

Kallio, Tanja
Sovitteluohjaaja, Ylivieska
p. 0400 234 439
tanja.kallio@vuolleoulu.fi

Osoite: Vanhantullinkatu 2, 90100 Oulu

Saukko, Maarit
Aluejohtaja
p. 040 543 3495
maarit.saukko@vuolleoulu.fi

Vanhala, Jaana
Toiminnanohjaaja, Kajaani
p. 040 822 5200
jaana.vanhala@vuolleoulu.fi

Jouni Kananen
Toiminnanohjaaja, Kajaani
p. 050 599 0279

Päivi Kiiskilä
Toiminnanohjaaja; Raahe
p. 050 463 6188

Satu Rajavaara
Väkivaltatyön asiantuntija
p. 050 567 4372
satu.rajavaara@vuolleoulu.fi

Päivi Aitta
Väkivaltatyön asiantuntija
p. 050 465 4841
paivi.aitta@vuolleoulu.fi

Päivi Vilhunen
Hankevastaava/Nuorten kanssa tehtävä ennalta ehkäisevä työ
p. 050 466 2139
paivi.vilhunen@vuolleoulu.fi

Anna-Stiina Effe
Vastaava väkivaltatyön asiantuntija
p. 050 464 5104
anna-stiina.effe@vuolleoulu.fi

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Haapala, Piia
Toimitilahuoltaja
p. 044 786 1603
piia.haapala@vuolleoulu.fi

Kemppainen, Jari
Kiinteistöpalvelupäällikkö
p. 040 845 2629
jari.kemppainen@vuolleoulu.fi

Niva, Ulla
Toimitilahuoltaja
p. 044 786 1603
ulla.niva@vuolleoulu.fi

Toimitilahuoltajat
p. 044 786 1603

Hanke päättynyt.

Lisätietoja:
Mustakangas-Mäkelä, Anne
Hyvinvointijohtaja
p. 044 786 1633
anne.mustakangas-makela@vuolleoulu.fi

Tuija Lehtola
Senioritoiminnan vastaava
p. 050 463 4789
tuija.lehtola@vuolleoulu.fi

Katja Salmela-Nieminen
Hanketyöntekijä
p. 050 597 3606
katja.salmela-nieminen@vuolleoulu.fi

Pia Kangas
Hanketyöntekijä (oppisopimus)
p. 050 3255149
pia.kangas@vuolleoulu.fi


Ystävyyskeskus

Nahkatehtaankatu 2, 2. krs,
90130 Oulu

Marita Terho
Monikulttuurisuustyön koordinaattori
p. 050 467 0728
marita.terho@vuolleoulu.fi

Antti Nieminen
Yhteisötyöntekijä
p. 050 305 3396
antti.nieminen@vuolleoulu.fi

Hanna-Leena Leinonen
Projektikoordinaattori ja opettaja
p. 050 357 6489
hanna-leena.leinonen@vuolleoulu.fi

Anna Björnfot
Hankeasiantuntija
p. 044 786 1618
anna.bjornfot@vuolleoulu.fi

Minna Ylilehto
Projektikoordinaattori
p. 044 726 1267
minna.ylilehto@vuolleoulu.fi

Kristiina Haapakoski
Projektikoordinaattori
p. 050 304 7335
kristiina.haapakoski@vuolleoulu.fi

Amal Alkhateab
Arabiankielinen ohjaaja
p. 050 346 6929
amal.alkhateab@vuolleoulu.fi

Anna Ristolainen
Monikulttuurisuustyön päällikkö
p. 050 597 3755
anna.ristolainen@vuolleoulu.fi