fbpx

Ota yhteyttä


Opisto
Pikku-Iikan katu 6,
90120 Oulu
p. 08 555 4060
opisto@vuolleoulu.fi

Katso opintotoimiston
aukioloajat tästä

Hyvinvointipalvelut
Pikku-Iikan katu 6,
90120 Oulu
vuolle@vuolleoulu.fi
Pikku-Syöte
Syötekeskuksentie 126
93280 Syöte
p. 08 815 4000
myyntipalvelu@pikkusyote.fi

 


Osoite: Pikku-Iikan katu 6, 90120 Oulu

Dahmane, Noora
Viestintä- ja markkinointipäällikkö
p. 050 571 5023
noora.dahmane@vuolleoulu.fi

Etelämäki, Toni
Mediasuunnittelija, AD
p. 040 735 6913
toni.etelamaki@vuolleoulu.fi

Haapalahti, Sini
Markkinointikoordinaattori
p. 050 475 4902
sini.haapalahti@vuolleoulu.fi

Hyppönen, Tuija
Talous- ja kehittämisjohtaja
p. 050 307 8718
tuija.hypponen@vuolleoulu.fi

Kemppainen, Jari
Toimitilavastaava
p. 040 845 2629
jari.kemppainen@vuolleoulu.fi

Kemppainen, Jussi
Toiminnanjohtaja, toimitusjohtaja
p. 040 527 2898
jussi.kemppainen@vuolleoulu.fi

Multanen, Oula
Henkilöstö- ja hallintopäällikkö
p. 050 527 5507
oula.multanen@vuolleoulu.fi

Mustakangas-Mäkelä, Anne
Hyvinvointijohtaja
p. 044 786 1633
anne.mustakangas-makela@vuolleoulu.fi

Stolt, Erja
Koulutusjohtaja
p. 044 786 8897
erja.stolt@vuolleoulu.fi

Vuorma, Juha
Järjestelmävastaava
p. 040 775 4204
juha.vuorma@vuolleoulu.fi

Ylisirniö, Tarja
Hallinto- ja opintosihteeri
tarja.ylisirnio@vuolleoulu.fi

Osoite: Pikku-Iikan katu 6, 90120 Oulu

Juntunen, Seija
Koulutusalapäällikkö, musiikki
p. 040 702 6587
seija.juntunen@vuolleoulu.fi

Talala, Mira
Koulutusalapäällikkö kielet, taito- ja taideaineet, avoin yliopisto
p. 044 786 1602
mira.talala@vuolleoulu.fi

Klytseroff, Marjo
Opintopalvelupäällikkö
p. 08 555 4000, 08 555 4060
marjo.klytseroff@vuolleoulu.fi

Näsänen, Vuokko
Opintosihteeri
p. 08 555 4060, 08 555 4000
vuokko.nasanen@vuolleoulu.fi

Ylisirniö, Tarja
Hallinto- ja opintosihteeri
p. 08 555 4060, 08 555 4000
tarja.ylisirnio@vuolleoulu.fi

Opintotoimisto
p. 08 555 4060
opisto@vuolleoulu.fi

Stolt, Erja
Koulutusjohtaja
p. 044 786 8897
erja.stolt@vuolleoulu.fi

Tallqvist, Eeva
Koulutusalapäällikkö, liikunta, tanssi, terveys ja hyvinvointi, seniorikerhot
p. 044 786 1605
eeva.tallqvist@vuolleoulu.fi

Kansanopisto

Opintotoimisto
Pikku-Iikan katu 6, 90120 Oulu

opisto@vuolleoulu.fi

Henkilökohtaiset sähköpostit alla oleville yhteyshenkilöille: etunimi.sukunimi@vuolleoulu.fi

Erja Stolt
Koulutusjohtaja
p. 044 786 8897

Marjo Klytseroff
Opintopalvelupäällikkö
p. 08 555 4000

Tarja Tikkanen
Opiskelijahyvinvointivastaava
p. 050 438 7595

Koulutusalapäälliköt

Mira Talala
Vapaa sivistystyö
p. 044 786 1602

Toni Sallinen
Aikuisten perusopetus ja toiminnallinen lukutaitokoulutus
p. 044 786 1616

Ryhmänohjaajat; Aikuisten perusopetus

Susanna Aho
p. 050 569 9551

Marjo Ahola
p. 044 786 1635

Timo Heikkinen
p. 044 726 1257

Miika Hirvikoski
p. 050 409 1267

Tiina Komulainen
p. 050 3589 312

Hanne Konu
p. 050 574 9776

Outi-Maria Kultalahti
p. 050 563 6906

Tiina Malfatti
p. 050 597 3089

Jussi Moilanen
p. 050 342 6939

Maija Ranta
p. 050 337 7319

Ryhmänohjaajat; Toiminnallinen lukutaitokoulutus

Marja Paloste
p. 050 470 4751

Ryhmänohjaajat; IN-TO-koulutus

Tiina Jalava
p. 044 493 5359

Tuntiopettajat

Reijo Hanhela
p. 050 303 8194

Riitta Hautamäki
p. 050 408 9669

Sinikka Nevala
p. 050 328 9517

Ulla Keskiaho
p. 050 434 9625

Paula Lauri
p. 050 436 8288

Marja Taivassalo
p. 040 530 2015

Koulunkäynninohjaajat

Mari Niemelä
p. 050 502 4275

Iida Pikkarainen
p. 050 565 1830

Katriina Serpi
p. 050 337 7656

Kulttuurimentori

Aruna Somani
p. 041 433 1414

 

 

Osoite: Pikku-Iikan katu 6, 90120 Oulu

Tuija Lehtola
Senioritoiminnan koordinaattori
p. 050 463 4789
tuija.lehtola@vuolleoulu.fi

Osoite: Pikku-Iikan katu 6, 90120 Oulu

Oksman-Hiukka, Annukka
Suunnittelija
p. 044 786 1606
annukka.oksman-hiukka@vuolleoulu.fi

Minna Lassila
Vapaaehtoistoiminnan ohjaaja
p. 050 471 7193
minna.lassila@vuoleoulu.fi

Osoite: Pikku-Iikan katu 6, 90120 Oulu

Jussi Markus
Nuorisotyön tiimivastaava
jussi.markus@vuolleoulu.fi
p. 044 726 1264


Tyttöjen Talo

Kirkkokatu 19 A 9
90100 Oulu

Maarit Saarnivala
Tyttöjen Talon Johtaja
p. 0400 263 845
maarit.saarnivala@vuolleoulu.fi

Mervi Koskela
Seksuaaliväkivaltatyö, Seksuaalineuvonta
p. 0400 263 844
mervi.koskela@vuolleoulu.fi

Sohvi Koivu-Remes
Äitityö, Monikulttuurinen työ, Seksuaalineuvonta, Opiskelija-asiat
p. 0400 263 852
sohvi.koivu-remes@vuolleoulu.fi

Pauliina Manangou
Monikulttuurinentyö, Alle 16-vuotiaiden toiminnot
p. 050 529 0145
pauliina.managou@vuolleoulu.fi
Vanhempainvapaalla

Paula Vidnäs
Alle 18-vuotiaiden toiminta
Yhteisötoiminta
p. 050 529 0145
paula.vidnas@vuolleoulu.fi


Poikien Talo

Isokatu 41 A 13
90100 Oulu

Jussi Markus
Poikien Talon johtaja
Sosionomi (YAMK), Seksuaalineuvoja
p. 044 726 1264
jussi.markus@vuolleoulu.fi

Joonas Koskela
Yhteisöpedagogi (AMK), Seksuaalineuvoja
Yksilö ja ryhmätutustumiset
p. 050 598 8012
joonas.koskela@vuolleoulu.fi

Olli-Pekka Kallunki
Poikien Talon ohjaaja,
yksilö- ja yhteisötyö
p. 044 726 1265
olli-pekka.kallunki@vuolleoulu.fi

Osoite: Vanhantullinkatu 7 B LH5, 90100 Oulu

Heinikoski, Katja
Sovittelujohtaja, Oulu
p. 0400 234 430
katja.heinikoski@vuolleoulu.fi

Nissi, Sari
Sovitteluohjaaja, Oulu
p. 0400 876 400
sari.nissi@vuolleoulu.fi

Henna Holappa
Sovitteluohjaaja, Oulu
p. 0400 234 4431
henna.holappa@vuolleoulu.fi

Eveliina Jaakkola
Sovitteluohjaaja, Oulu
p. 0400 234 451
eveliina.jaakkola@vuolleoulu.fi

Osoite: Linnankatu 6 A 87100 Kajaani

Flinkman, Sirpa
Sovitteluohjaaja, Kajaani
p. 0400 234 435
sirpa.flinkman@vuolleoulu.fi

Laitinen, Satu
Sovitteluohjaaja, Kajaani
p. 044 726 1266
satu.laitinen@vuolleoulu.fi

Paula Holappa
Sovitteluohjaaja
p. 0400 234 438
paula.holappa@vuolleoulu.fi

Sirkku Vähäkainu
Sovitteluohjaaja
p. 0400 234 439
sirkku.vahakainu@vuolleoulu.fi

www.riku.fi

Pohjois-Suomen aluetoimisto

Vanhantullinkatu 2, 90100 Oulu

Maarit Saukko
aluejohtaja
p. 040 543 3495

 

Oulun seudun palvelupiste

Vanhantullinkatu 2, 90100 Oulu

Tanja Kukkola
toiminnanohjaaja
p. 044 786 8894

Inka Poikela
toiminnanohjaaja
p. 050 324 7178

Ira Matsi
toiminnanohjaaja
p. 050 313 4641

Susanna Pääkkö
toiminnanohjaaja
p. 044 493 1324

 

Kainuun palvelupiste

Linnankatu 6A, 87100 Kajaani

Mari Hukkanen
toiminnanohjaaja
p. 040 822 5200

Ella Lukkari 
toiminnanohjaaja
p. 050 599 0279

 

Kuusamon seudun palvelupiste

 

Mari Hukkanen
toiminnanohjaaja
p. 040 822 5200

Ella Lukkari 
toiminnanohjaaja
p. 050 599 0279

 

Raahen palvelupiste

 

Ira Matsi
toiminnanohjaaja
p. 050 313 4641


Via Vis väkivaltatyö

Isokatu 26 A 10, 90100 Oulu

Satu Rajavaara
Väkivaltatyön asiantuntija
p. 050 567 4372
satu.rajavaara@vuolleoulu.fi

Mirja Kostekivi-Ohenoja
Väkivaltatyön asiantuntija
p. 044 493 4862
mirja.kostekivi-ohenoja@vuolleoulu.fi

Jarkko-Pekka Kärkkäinen
Väkivaltatyön päällikkö (myös Via Vis -kehittämishanke)
p. 050 325 2317
jarkko-pekka.karkkainen@vuolleoulu.fi

Päivi Aitta
Väkivaltatyön asiantuntija, Via Vis -kehittämishanke
p. 050 465 4841
paivi.aitta@vuolleoulu.fi

Osoite: Pikku-Iikan katu 6, 90120 Oulu

Haapala, Piia
Toimitilahuoltaja
p. 044 493 7342
piia.haapala@vuolleoulu.fi

Kemppainen, Jari
Toimitilavastaava
p. 040 845 2629
jari.kemppainen@vuolleoulu.fi

Niva, Ulla
Toimitilahuoltaja
p. 044 786 1603
ulla.niva@vuolleoulu.fi

Hanke päättynyt.

Lisätietoja:
Mustakangas-Mäkelä, Anne
Hyvinvointijohtaja
p. 044 786 1633
anne.mustakangas-makela@vuolleoulu.fi


Ystävyyskeskus

Pikku-Iikan katu 6, 90120 Oulu

Marita Terho
Monikulttuurisuustyön koordinaattori
p. 050 467 0728
marita.terho@vuolleoulu.fi

Antti Nieminen
Yhteisötyöntekijä ja projektikoordinaattori
p. 050 305 3396
antti.nieminen@vuolleoulu.fi

Hanna-Leena Leinonen
Projektikoordinaattori ja opettaja
p. 050 357 6489
hanna-leena.leinonen@vuolleoulu.fi

Anna Ristolainen
Monikulttuurisuustyön päällikkö
p. 050 597 3755
anna.ristolainen@vuolleoulu.fi

Ota yhteyttä

Matalan kynnyksen palvelupuhelin asiakkaille:
040 5177 100.
Palvelunumeroon voi soittaa nimettömänä. Löydät voimassaolevat päivystysajat nettisivuiltamme.

info@seritahanke.fi

Minja Lappalainen (Vanhempainvapaalla)
Seksuaaliväkivaltatyön asiantuntija
044 786 1637
minja.lappalainen@vuolleoulu.fi

Kaisa Laiti
Seksuaaliväkivaltatyön asiantuntija
044 7512789
kaisa.laiti@vuolleoulu.fi

Ulla Konttila
Seksuaaliväkivaltatyön asiantuntija, Seritatyön vastaava
040 524 5100
ulla.konttila@oetk.fi

Anu Heikkinen
Seksuaaliväkivaltatyön asiantuntija
040 152 6100
anu.heikkinen@oetk.fi