fbpx

Ota yhteyttä


Opisto Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu p. 08 555 4060 opisto@vuolleoulu.fi

Opintotoimisto avoinna opetuskauden aikana:

  • ma 12:00 – 19:00
  • ti-pe 12:00 – 17:00

Muina aikoina: ma-pe klo 9:00-15:00 Kansanopisto: ma-pe 8:00 – 15:00 Poikkeuksista ilmoitamme mm. Ajankohtaista-kohdassa ja opiston Facebookissa.

Hyvinvointipalvelut                         Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu vuolle@vuolleoulu.fi Pikku-Syöte Syötekeskuksentie 126 93280 Syöte p. 08 815 4000 myyntipalvelu@pikkusyote.fi

 



Laskutusosoitteet (1.1.2019 alkaen)

Vuolle Setlementti ry Verkkolaskut: OVT: 003701950323 OpusCapita Solutions Oy välittäjätunnus E204503 Paperilaskut: Vuolle Setlementti ry PL 99547 00063 LASKUNET Sähköpostilaskut: VuolleSetlementtiry.FI.P.124906-9@docinbound.com

Nuoriso- ja vapaa-ajankeskus Pikku-Syöte Oy Verkkolaskut: OVT: 003705023682 OpusCapita Solutions Oy välittäjätunnus E204503 Paperilaskut: Nuoriso- ja vapaa-ajankeskus Pikku-Syöte Oy PL 99545 00063 LASKUNET Sähköpostilaskut: NuorisojavapaaajankeskusPikkuSyoteOy.FI.P.124905-1@docinbound.com

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Dahmane, Noora
Viestintä- ja markkinointipäällikkö
p. 050 571 5023
noora.dahmane@vuolleoulu.fi

Etelämäki, Toni
Mediasuunnittelija, AD
p. 040 735 6913
toni.etelamaki@vuolleoulu.fi

Haapalahti, Sini
Markkinointikoordinaattori
p. 050 475 4902
sini.haapalahti@vuolleoulu.fi

Hänninen, Liisa
Kehittämispäällikkö
p. 040 530 6533
liisa.hanninen@vuolleoulu.fi

Kemppainen, Jari
Kiinteistöpalvelupäällikkö
p. 040 845 2629
jari.kemppainen@vuolleoulu.fi

Kemppainen, Jussi
Toiminnanjohtaja, toimitusjohtaja
p. 040 527 2898
jussi.kemppainen@vuolleoulu.fi

Kurkela, Pirjo
Toimisto- ja henkilöstöpalveluvastaava
p. 044 786 1632
pirjo.kurkela@vuolleoulu.fi

Multanen, Oula
Talous- ja hallintopäällikkö
p. 050 527 5507
oula.multanen@vuolleoulu.fi

Mustakangas-Mäkelä, Anne
Hyvinvointijohtaja
p. 044 786 1633
anne.mustakangas-makela@vuolleoulu.fi

Stolt, Erja
Koulutusjohtaja
p. 044 786 8897
erja.stolt@vuolleoulu.fi

Vuorma, Juha
Järjestelmävastaava
p. 040 775 4204
juha.vuorma@vuolleoulu.fi

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Juntunen, Seija
Koulutusalapäällikkö, musiikki
p. 040 702 6587
seija.juntunen@vuolleoulu.fi

Talala, Mira
Koulutusalapäällikkö kielet, taito- ja taideaineet, avoin yliopisto
p. 044 786 1602
mira.talala@vuolleoulu.fi

Klytseroff, Marjo
Opintotoimiston vastaava
p. 08 555 4000, 08 555 4060
marjo.klytseroff@vuolleoulu.fi

Näsänen, Vuokko
Opintosihteeri
p. 08 555 4060, 08 555 4000
vuokko.nasanen@vuolleoulu.fi

Opintotoimisto
p. 08 555 4060
opisto@vuolleoulu.fi

Stolt, Erja
Koulutusjohtaja
p. 044 786 8897
erja.stolt@vuolleoulu.fi

Tallqvist, Eeva
Koulutusalapäällikkö, liikunta, tanssi, terveys ja hyvinvointi, seniorikerhot
p. 044 786 1605
eeva.tallqvist@vuolleoulu.fi

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu
opisto@vuolleoulu.fi

Henkilökohtaiset sähköpostit alla oleville yhteyshenkilöille: etunimi.sukunimi@vuolleoulu.fi

Erja Stolt
Koulutusjohtaja
p. 044 786 8897

Marjo Klytseroff
Opintotoimiston vastaava
p. 08 555 4000

Anna Björnfot
Opiskelijapalveluvastaava
p. 044 786 1618

Mira Talala
Koulutusalapäällikkö, vapaa sivistystyö ryhmänohjaaja, Psykologian ja kasvatustieteen koulutus
p. 044 786 1602

Päivi Juntunen
Koulutusalapäällikkö, aikuisten perusopetus (päättövaihe) ryhmänohjaaja, Päättövaihe 18 B
p. 044 786 1616

Anna Ristolainen
Koulutusalapäällikkö, aikuisten perusopetus (alkuvaihe) ja toiminnallinen lukutaitokoulutus
p. 050 597 3755

Riitta Rantala
Ryhmänohjaaja Aikuisten perusopetus, Päättövaihe 17 A
p. 050 3589 312

Hanne Konu
Ryhmänohjaaja Aikuisten perusopetus, Alkuvaihe 18 A
p. 050 574 9776

Outi-Maria Kultalahti
Ryhmänohjaaja Aikuisten perusopetus, Päättövaihe 18 C
p. 050 563 6906

Susanna Aho
Ryhmänohjaaja Aikuisten perusopetus, Lukutaitovaihe 18 A
p. 050 569 9551

Tiina Malfatti
Ryhmänohjaaja Aikuisten perusopetus, Päättövaihe 17 B
p. 050 597 3089

Jussi Moilanen
Ryhmänohjaaja Aikuisten perusopetus, Päättövaihe 18 A
p. 050 342 6939

Heidi Niskanen
Ryhmänohjaaja Aikuisten perusopetus, Alkuvaihe 18 B
p. 050 529 4734

Maija Ranta
Ryhmänohjaaja Toiminnallinen lukutaitokoulutus 18 A
p. 050 3377319

Marja Paloste
Ryhmänohjaaja Toiminnallinen lukutaitokoulutus 18 B
p. 050 4704751

Reijo Hanhela
Tuntiopettaja
p. 0400 246 578

Timo Heikkinen
Tuntiopettaja
p. 044 726 1257

Marika Heikura
Ryhmänohjaaja päättövaihe 18 B
p. 050 409 1267

Sinikka Nevala
Tuntiopettaja

Guillermo Esparcia
Koulunkäynninohjaaja
p. 050 309 2099

Iida Pikkarainen
Koulunkäynninohjaaja
p. 050 565 1830

Katriina Serpi
Koulunkäynninohjaaja
p. 050 337 7656

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Pirjo Honkanen
Vapaaehtoistoiminnan koordinaattori
p. 044 786 8882
pirjo.honkanen@vuolleoulu.fi

Tuija Lehtola
Senioritoiminnan vastaava
p. 050 463 4789
tuija.lehtola@vuolleoulu.fi

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Oksman-Hiukka, Annukka
Suunnittelija
p. 044 786 1606
annukka.oksman-hiukka@vuolleoulu.fi

Pirjo Honkanen
Vapaaehtoistoiminnan koordinaattori
p. 044 786 8882
pirjo.honkanen@vuolleoulu.fi

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Jussi Markus
Nuorisotyön tiimivastaava
jussi.markus@vuolleoulu.fi
p. 044 726 1264

Ylilehto, Minna
Projektisuunnittelija
p. 044 726 1267
minna.ylilehto@vuolleoulu.fi

Marita Terho
Asumis- ja ohjauspalveluiden vastaava ohjaaja
p. 050 4670 728
marita.terho@vuolleoulu.fi

Asumisohjaus:
Antti Nieminen
Vastaava asumispalveluohjaaja
p. 050 3053396
antti.nieminen@vuolleoulu.fi

Muut ohjaajat:
p. 044 7868 898

Osoite: Kirkkokatu 19 A 9, 90100 Oulu

Koivu-Remes, Sohvi
Vastaava ohjaaja, Äitityö, Opiskelija-asiat
p. 0400 263 852
sohvi.koivu-remes@vuolleoulu.fi

Koskela, Mervi
Seksuaaliväkivaltatyön ohjaaja, Seksuaaliväkivaltatyö, Seksuaalineuvonta
p. 0400 263 844
mervi.koskela@vuolleoulu.fi

Laurila, Johanna
Avustava ohjaaja
p. 050 5687 66
johanna.laurila@vuolleoulu.fi

Manangou, Pauliina
Monikulttuurinen työ, alle 16-vuotiaiden toiminnot
p. 050 529 0145
pauliina.manangou@vuolleoulu.fi

Minna Ylilehto
vs. johtaja, Tyttöjen Talo
p. 044 726 1267
minna.ylilehto@vuolleoulu.fi

Saarnivala, Maarit (opintovapaalla)
Johtaja, Tyttöjen Talo
p. 0400 263 845
maarit.saarnivala@vuolleoulu.fi

Osoite: Isokatu 41 A 13, 90100 Oulu

Markus, Jussi
Poikien Talon johtaja
p. 044 726 1264
jussi.markus@vuolleoulu.fi

Rissanen, Matti
Poikien Talon ohjaaja
p. 044 726 1265
matti.rissanen@vuolleoulu.fi

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Oral, Hilmi
Yhteisötyöntekijä
p. 040 728 0083
hilmi.oral@vuolleoulu.fi

Somani, Aruna
Yhteisötyöntekijä
p. 041 433 1414
aruna.somani@vuolleoulu.fi

Anna Ristolainen
Ystävyystalon vastaava
p. 050 597 3755
anna.ristolainen@vuolleoulu.fi

Anne Mustakangas-Mäkelä
Hyvinvointijohtaja, Vuolle Setlementti ry
p. 044 786 1633
anne.mustakangas-makela@vuolleoulu.fi

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Heinikoski, Katja
Sovittelujohtaja, Oulu
p. 0400 234 430
katja.heinikoski@vuolleoulu.fi

Nissi, Sari
Sovitteluohjaaja, Oulu
p. 0400 876 400
sari.nissi@vuolleoulu.fi

Henna Holappa
Sovitteluohjaaja, Oulu
p. 0400 234 4431
henna.holappa@vuolleoulu.fi

Eveliina Jaakkola
Sovitteluohjaaja, Oulu
p. 0400 234 451
eveliina.jaakkola@vuolleoulu.fi

Osoite: Linnankatu 6 A 87100 Kajaani

Flinkman, Sirpa (pois 31.1.2020 saakka)
Sovitteluohjaaja, Kajaani
p. 0400 234 435
sirpa.flinkman@vuolleoulu.fi

Laitinen, Satu
Sovitteluohjaaja, Kajaani
p. 044 726 1266
satu.laitinen@vuolleoulu.fi

Sirkka-Liisa Tervonen
Sovitteluohjaaja, Kajaani
p. 0400 832344
sirkka-liisa.tervonen@vuolleoulu.fi

Mäkelä, Kaisa
Sovitteluohjaaja, Ylivieska
p. 0400 234 438
kaisa.makela@vuolleoulu.fi

Kallio, Tanja
Sovitteluohjaaja, Ylivieska
p. 0400 234 439 tanja.kallio@vuolleoulu.fi

Osoite: Vanhantullinkatu 2, 90100 Oulu

Saukko, Maarit
Aluejohtaja
p. 040 543 3495
maarit.saukko@vuolleoulu.fi

Vanhala, Jaana
Toiminnanohjaaja, Kajaani
p. 040 822 5200
jaana.vanhala@vuolleoulu.fi

Jouni Kananen
Toiminnanohjaaja, Kajaani
p. 050 599 0279

Anna-Stiina Effe
Vastaava väkivaltatyöntekijä
p. 050 464 5104
anna-stiina.effe@vuolleoulu.fi

Tuomo Heikkinen
Väkivaltatyöntekijä
p. 050 325 2317
tuomo.heikkinen@vuolleoulu.fi

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Haapala, Piia
Toimitilahuoltaja
p. 044 786 1603
piia.haapala@vuolleoulu.fi

Kemppainen, Jari
Kiinteistöpalvelupäällikkö
p. 040 845 2629
jari.kemppainen@vuolleoulu.fi

Niva, Ulla
Toimitilahuoltaja
p. 044 786 1603
ulla.niva@vuolleoulu.fi

Toimitilahuoltajat
p. 044 786 1603

Hanke päättynyt.

Lisätietoja:
Mustakangas-Mäkelä, Anne
Hyvinvointijohtaja
p. 044 786 1633
anne.mustakangas-makela@vuolleoulu.fi

Tuija Lehtola
Senioritoiminnan vastaava
p. 050 463 4789
tuija.lehtola@vuolleoulu.fi

Katja Salmela-Nieminen
Hanketyöntekijä
p. 050 597 3606
katja.salmela-nieminen@vuolleoulu.fi

Pia Kangas
Ohjaajaharjoittelija
p. 050 3255149
pia.kangas@vuolleoulu.fi

Virve Saaranen
Hanketyöntekijä
p. 050 599 9630
virve.saaranen@vuolleoulu.fi