Yhteystiedot


Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Mustakangas-Mäkelä, Anne
Hyvinvointijohtaja
p. 044 786 1633
anne.mustakangas-makela@vuolleoulu.fi

Senioritoiminta

AVEK-ystävätoiminta

Marjo Kurunlahti
Vapaaehtoistoiminnan koordinaattori
p. 044 786 8882
marjo.kurunlahti@vuolleoulu.fi

Helmit ja Heikit -toiminta

Tuija Lehtola
Senioritoiminnan vastaava
p. 050 463 4789
tuija.lehtola@vuolleoulu.fi

Katja Salmela-Nieminen
Hanketyöntekijä
p. 050 597 3606
katja.salmela-nieminen@vuolleoulu.fi

Pia Kangas
Hanketyöntekijä (oppisopimus)
p. 050 3255149
pia.kangas@vuolleoulu.fi


VARES-verkosto

Oksman-Hiukka, Annukka
Koulutussuunnittelija
p. 044 786 1606
annukka.oksman-hiukka@vuolleoulu.fi


 

Sovittelu

Oulun keskustoimisto

Nahkatehtaankatu 2,
90130 Oulu
p. 0400 876 400
etunimi.sukunimi@vuolleoulu.fi

Katja Heinikoski
sovittelujohtaja
p. 0400 234 430

Sari Nissi
sovitteluohjaaja
p. 0400 876 400

Henna Holappa
sovitteluohjaaja
p. 0400 234 431

Eveliina Jaakkola
sovitteluohjaaja
p. 0400 234 451

Oulun keskustoimisto hoitaa sovittelua seuraavissa kunnissa: Hailuoto, Ii, Kempele, Kuusamo, Liminka, Lumijoki, Muhos, Oulu, Pudasjärvi, Taivalkoski, Tyrnävä, Utajärvi, Vaala


Kainuun aluetoimisto

Linnankatu 6 A
87100 KAJAANI
p. 0400 234 435
etunimi.sukunimi@vuolleoulu.fi

Sirpa Flinkman
sovitteluohjaaja
p. 0400 234 435

Satu Laitinen
sovitteluohjaaja
p. 044 726 1266

Kainuun aluetoimisto hoitaa sovittelua seuraavissa kunnissa: Hyrynsalmi, Kajaani, Kuhmo, Paltamo, Puolanka, Ristijärvi, Sotkamo, Suomussalmi


Jokilaaksojen aluetoimisto

Vierimaantie 3
84100 YLIVIESKA
p. 0400 234 438
etunimi.sukunimi@vuolleoulu.fi

Kaisa Mäkelä
sovitteluohjaaja
p. 0400 234 438

Tanja Kallio
sovitteluohjaaja
p. 0400 234 439

Ylivieskan aluetoimisto hoitaa sovittelua seuraavissa kunnissa: Alavieska, Haapajärvi, Haapavesi, Kalajoki, Kärsämäki, Merijärvi, Nivala, Oulainen, Pyhäntä, Pyhäjoki, Pyhäjärvi, Raahe, Reisjärvi, Sievi, Siikajoki, Siikalatva, Ylivieska


 

Tyttöjen Talo

Kirkkokatu 19 A 9
90100 Oulu

Maarit Saarnivala
Tyttöjen Talon Johtaja
p. 0400 263 845
maarit.saarnivala@vuolleoulu.fi
Opintovapaalla 19.6.2020 saakka

Mervi Koskela
Seksuaaliväkivaltatyö, Seksuaalineuvonta
p. 0400 263 844
mervi.koskela@vuolleoulu.fi

Sohvi Koivu-Remes
Äitityö, Monikulttuurinen työ, Seksuaalineuvonta, Opiskelija-asiat
p. 0400 263 852
sohvi.koivu-remes@vuolleoulu.fi

Pauliina Manangou
Monikulttuurinentyö, Alle 16-vuotiaiden toiminnot
p. 050 529 0145
pauliina.managou@vuolleoulu.fi
Vanhempainvapaalla

Paula Vidnäs
Alle 18-vuotiaiden toiminta
Yhteisötoiminta
p. 050 529 0145
paula.vidnas@vuolleoulu.fi

Minna Ylilehto
Tyttöjen Talon vs. johtaja 19.6.2020 saakka
p. 044 7261 267
minna.ylilehto@vuolleoulu.fi


 

Poikien Talo

Isokatu 41 A 13
90100 Oulu

Jussi Markus
Poikien Talon johtaja
Sosionomi (YAMK)
Seksuaalineuvoja
p. 044-7261264
jussi.markus@vuolleoulu.fi

Matti Rissanen
Ohjaaja
Yhteisöpedagogi (AMK)
p. 044-7261265
matti.rissanen@vuolleoulu.fi

Aukusti Saarijärvi
Avustava ohjaaja
p. 050-4084028
aukusti.saarijarvi@vuolleoulu.fi