fbpx

Yhteystiedot


Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Mustakangas-Mäkelä, Anne
Hyvinvointijohtaja
p. 044 786 1633
anne.mustakangas-makela@vuolleoulu.fi


Senioritoiminta, AVEK-ystävätoiminta

Tuija Lehtola
Senioritoiminnan koordinaattori
p. 050 463 4789, 044 786 8882
tuija.lehtola@vuolleoulu.fi


VARES-verkosto

Oksman-Hiukka, Annukka
Koulutussuunnittelija
p. 044 786 1606
annukka.oksman-hiukka@vuolleoulu.fi

Minna Lassila
Vapaaehtoistoiminnan koordinaattori
p. 050 471 7193
minna.lassila@vuolleoulu.fi


Sovittelu

Oulun keskustoimisto

Vanhantullinkatu 7 B LH5
90100 Oulu
p. 0400 876 400
etunimi.sukunimi@vuolleoulu.fi

Katja Heinikoski
sovittelujohtaja
p. 0400 234 430

Sari Nissi
sovitteluohjaaja
p. 0400 876 400

Henna Holappa
sovitteluohjaaja
p. 0400 234 431

Eveliina Jaakkola
sovitteluohjaaja
p. 0400 234 451

Oulun keskustoimisto hoitaa sovittelua seuraavissa kunnissa: Hailuoto, Ii, Kempele, Kuusamo, Liminka, Lumijoki, Muhos, Oulu, Pudasjärvi, Taivalkoski, Tyrnävä, Utajärvi, Vaala


Kainuun aluetoimisto

Linnankatu 6 A
87100 KAJAANI
p. 0400 234 435
etunimi.sukunimi@vuolleoulu.fi

Sirpa Flinkman
sovitteluohjaaja
p. 0400 234 435

Satu Laitinen
sovitteluohjaaja
p. 044 726 1266

Kainuun aluetoimisto hoitaa sovittelua seuraavissa kunnissa: Hyrynsalmi, Kajaani, Kuhmo, Paltamo, Puolanka, Ristijärvi, Sotkamo, Suomussalmi


Jokilaaksojen aluetoimisto

Vierimaantie 3
84100 YLIVIESKA
p. 0400 234 438
etunimi.sukunimi@vuolleoulu.fi

Kaisa Mäkelä
sovitteluohjaaja
p. 0400 234 438

Tanja Kallio
sovitteluohjaaja
p. 0400 234 439

Ylivieskan aluetoimisto hoitaa sovittelua seuraavissa kunnissa: Alavieska, Haapajärvi, Haapavesi, Kalajoki, Kärsämäki, Merijärvi, Nivala, Oulainen, Pyhäntä, Pyhäjoki, Pyhäjärvi, Raahe, Reisjärvi, Sievi, Siikajoki, Siikalatva, Ylivieska.


Tyttöjen Talo

Kirkkokatu 19 A 9
90100 Oulu

Maarit Saarnivala
Tyttöjen Talon Johtaja
p. 0400 263 845
maarit.saarnivala@vuolleoulu.fi

Mervi Koskela
Seksuaaliväkivaltatyö, Seksuaalineuvonta
p. 0400 263 844
mervi.koskela@vuolleoulu.fi

Sohvi Koivu-Remes
Äitityö, Monikulttuurinen työ, Seksuaalineuvonta, Opiskelija-asiat
p. 0400 263 852
sohvi.koivu-remes@vuolleoulu.fi

Pauliina Manangou
Monikulttuurinentyö, Alle 16-vuotiaiden toiminnot
p. 050 529 0145
pauliina.managou@vuolleoulu.fi
Vanhempainvapaalla

Paula Vidnäs
Alle 18-vuotiaiden toiminta
Yhteisötoiminta
p. 050 529 0145
paula.vidnas@vuolleoulu.fi


Poikien Talo

Isokatu 41 A 13
90100 Oulu

Jussi Markus
Poikien Talon johtaja
Sosionomi (YAMK), Seksuaalineuvoja
p. 044 726 1264
jussi.markus@vuolleoulu.fi

Matti Rissanen
Ohjaaja
Yhteisöpedagogi (AMK), Seksuaalineuvoja
Seksuaaliterveys- ja seksuaaliväkivaltatyö
p. 044 726 1265
matti.rissanen@vuolleoulu.fi

Joonas Koskela
Yhteisöpedagogi (AMK), Seksuaalineuvoja
Yksilö ja ryhmätutustumiset
p. 050 598 8012
joonas.koskela@vuolleoulu.fi


Ystävyyskeskus

Nahkatehtaankatu 2, 2. krs,
90130 Oulu

Marita Terho
Monikulttuurisuustyön koordinaattori
p. 050 467 0728
marita.terho@vuolleoulu.fi

Antti Nieminen
Yhteisötyöntekijä ja projektikoordinaattori
p. 050 305 3396
antti.nieminen@vuolleoulu.fi

Hanna-Leena Leinonen
Projektikoordinaattori ja opettaja
p. 050 357 6489
hanna-leena.leinonen@vuolleoulu.fi

Minna Ylilehto
Projektikoordinaattori
p. 044 726 1267
minna.ylilehto@vuolleoulu.fi

Anna Ristolainen
Monikulttuurisuustyön päällikkö
p. 050 597 3755
anna.ristolainen@vuolleoulu.fi


Via Vis väkivaltatyö

Satu Rajavaara
Väkivaltatyön asiantuntija
p. 050 567 4372
satu.rajavaara@vuolleoulu.fi

Päivi Aitta
Väkivaltatyön asiantuntija
p. 050 465 4841
paivi.aitta@vuolleoulu.fi

Anna-Stiina Effe
Vastaava väkivaltatyön asiantuntija
p. 050 464 5104
anna-stiina.effe@vuolleoulu.fi

Jarkko-Pekka Kärkkäinen
Erityisasiantuntija
p. 050 325 2317
jarkko-pekka.karkkainen@vuolleoulu.fi


Rikosuhripäivystys

www.riku.fi

Pohjois-Suomen aluetoimisto

Vanhantullinkatu 2, 90100 Oulu

Maarit Saukko
aluejohtaja
p. 040 543 3495

 

Oulun seudun palvelupiste

Vanhantullinkatu 2, 90100 Oulu

Tanja Kukkola
toiminnanohjaaja
p. 044 786 8894

Inka Poikela
toiminnanohjaaja
p. 050 324 7178

Ira Matsi
toiminnanohjaaja
p. 050 313 4641

Susanna Pääkkö
toiminnanohjaaja
p. 044 493 1324

 

Kainuun palvelupiste

Linnankatu 6A, 87100 Kajaani

Mari Hukkanen
toiminnanohjaaja
p. 040 822 5200

Ella Lukkari 
toiminnanohjaaja
p. 050 599 0279

 

Kuusamon seudun palvelupiste

 

Mari Hukkanen
toiminnanohjaaja
p. 040 822 5200

Ella Lukkari 
toiminnanohjaaja
p. 050 599 0279

 

Raahen palvelupiste

 

Ira Matsi
toiminnanohjaaja
p. 050 313 4641