Ota yhteyttä


Vuolle-opisto
Kaarretie 14
90500 OULU
p. 08 555 4060
opisto@vuolleoulu.fi

Kansalaisopisto
Opintotoimisto avoinna
ma-to 12:00-19:00,
pe 10:00-17:00
puh. 08 555 4060
Kansanopisto
Opintotoimisto avoinna 8:00-15:00
puh. 08 555 4000
Hyvinvointi- ja yhteisötyö
Kaarretie 14
90500 OULU
p. 08 555 4011
vuolle@vuolleoulu.fi
Pikku-Syöte
Syötekeskuksentie 126
93280 Syöte
p. 08 815 4000
myyntipalvelu@pikkusyote.fi

Hallinto p. 08 555 4011 arkisin 8:00 – 15:30


Osoite: Kaarretie 14, 90500 Oulu

Aronen-Raappana, Elina
viestintä- ja markkinointipäällikkö
p. 050 571 5023
elina.aronen-raappana@vuolleoulu.fi

Etelämäki, Toni
mediavastaava
p. 040 735 6913
toni.etelamaki@vuolleoulu.fi

Hänninen, Liisa
koulutusjohtaja
p. 040 530 6533
liisa.hanninen@vuolleoulu.fi

Kemppainen Jari
kiinteistöpalveluvastaava
p. 040 845 2629
jari.kemppainen@vuolleoulu.fi

Kemppainen, Jussi
toiminnanjohtaja, toimitusjohtaja
p. 040 527 2898
jussi.kemppainen@vuolleoulu.fi

Kurkela, Pirjo
toimisto- ja henkilöstöpalveluvast.
p. 044 786 1632, 08 555 4011
pirjo.kurkela@vuolleoulu.fi

Multanen, Oula
talous- ja hallintopäällikkö
p. 050 527 5507
oula.multanen@vuolleoulu.fi

Mustakangas-Mäkelä, Anne
hyvinvointi- ja yhteisötyön johtaja
p. 044 786 1633
anne.mustakangas-makela@vuolleoulu.fi

Vuorma, Juha
IT-päällikkö
p. 040 775 4204
juha.vuorma@vuolleoulu.fi

Ylläsjärvi Heidi
Markkinointi- ja liiketoimintapäällikkö, opintovapaalla v. 2017 loppuun
p. 044 786 8880
heidi.yllasjarvi@vuolleoulu.fi

 

 

Osoite: Kaarretie 14, 90500 Oulu

Haajanen Saara
senioritoiminnan ohjaaja
p. 044 786 7090
saara.haajanen@vuolleoulu.fi

Hänninen, Liisa
koulutusjohtaja
p. 040 530 6533
liisa.hanninen@vuolleoulu.fi

Juntunen, Seija
musiikin vastuuopettaja
p. 040 702 6587
seija.juntunen@vuolleoulu.fi

Klytseroff, Marjo
opintotoimiston vastaava
p. 08 555 4000, 08 555 4060
marjo.klytseroff@vuolleoulu.fi

Näsänen, Vuokko
toimistosihteeri
p. 08 555 4060, 08 555 4000
vuokko.nasanen@vuolleoulu.fi

Opintotoimisto
p. 08 555 4060
opisto@vuolleoulu.fi

Tallqvist, Eeva
liikunnan ja tanssin vastuuopettaja, terveys ja hyvinvointi
p. 044 786 1605
eeva.tallqvist@vuolleoulu.fi

Osoite: Kaarretie 14, 90500 Oulu

Björnfot, Anna
opiskelijapalveluvastaava
p. 044 786 1618
anna.bjornfot@vuolleoulu.fi

Esparcia Guillermo
koulunkäynnin ohjaaja
p. 050 309 2099
guillermo.esparcia@vuolleoulu.fi

Hanhela Reijo
tuntiopettaja
reijo.hanhela@vuolleoulu.fi

Heikkinen Timo
tuntiopettaja
timo.heikkinen@vuolleoulu.fi

Hänninen, Liisa
koulutusjohtaja
p. 040 530 6533
liisa.hanninen@vuolleoulu.fi

Juntunen, Päivi
MaPe1-linjan ryhmänohjaaja
p. 044 786 1616
paivi.juntunen@vuolleoulu.fi

Kemppainen, Mira
Kaito-linjan ryhmävastaava
p. 044 786 1602
mira.kemppainen@vuolleoulu.fi

Klytseroff, Marjo
opintotoimiston vastaava
p. 08 555 4000, 08 555 4060
marjo.klytseroff@vuolleoulu.fi

Kultalahti, Outi-Maria
ryhmänohjaaja Numa-linja
p. 050 563 6906
outi-maria.kultalahti@vuolleoulu.fi

Malfatti, Tiina
ryhmänohjaaja Alma C
p. 050 597 3089
tiina.malfatti@vuolleoulu.fi

Moilanen, Jussi
ryhmänohjaaja Alma B
jussi.moilanen@vuolleoulu.fi

Määttä, Merja
tuntiopettaja
merja.maatta@vuolleoulu.fi

Nevala, Sinikka
tuntiopettaja
sinikka.nevala@vuolleoulu.fi

Paloste, Marja
koulutuspäällikkö
p. 040 591 7989
marja.paloste@vuolleoulu.fi

Pekkala, Anne
koulunkäynninohjaaja
ryhmänohjaaja (Mape 2)
p. 044 786 1635
iida.pikkarainen@vuolleoulu.fi

Peltoniemi Riitta
tuntiopettaja
riitta.peltoniemi@vuolleoulu.fi

Pikkarainen, Iida
koulunkäynninohjaaja
p. 050 565 1830
iida.pikkarainen@vuolleoulu.fi

Ristolainen, Anna
ryhmänohjaaja Alma A
p. 050 597 3755
anna.vuontisjarvi@vuolleoulu.fi

Toppila, Sari
Kasperi-linjan ryhmävastaava
p. 044 786 1619
sari.toppila@vuolleoulu.fi

 

Osoite: Kaarretie 14, 90500 Oulu

Pirjo Honkanen
AVEK-koordinaattori
p. 044 786 8882
tuija.lehtola@vuolleoulu.fi

Osoite: Isokatu 47, 90100 Oulu

Mustakangas-Mäkelä, Anne
Hyvinvointi- ja yhteisötyön johtaja
p. 044 786 1633
anne.mustakangas-makela@vuolleoulu.fi

Oksman-Hiukka, Annukka
Suunnittelija
p. 044 786 1606
annukka.oksman-hiukka@vuolleoulu.fi

Osoite: Kaarretie 14, 90500 Oulu

Effe, Anna-Stiina
lapsi-ja nuorisotyön koordinaattori
p. 0400 832 344
anna-stiina.effe@vuolleoulu.fi

Jääskeläinen, Atte
ohjaaja
p. 044 786 8883
atte.jaaskelainen@vuolleoulu.fi

Ylilehto, Minna
projektisuunnittelija
p. 044 726 1267
minna.ylilehto@vuolleoulu.fi

Osoite: Kirkkokatu 19 A 9, 90100 Oulu

Koskela, Mervi
ohjaaja
p. 0400 263 844
mervi.koskela@vuolleoulu.fi

Saarnivala, Maarit
johtaja, Tyttöjen Talo
p. 0400 263 845
maarit.saarnivala@vuolleoulu.fi

Osoite: Isokatu 41 A 13, 90100 Oulu

Markus, Jussi
Poikien Talon johtaja
p. 044 726 1264
jussi.markus@vuolleoulu.fi

Rissanen, Matti
Poikien Talon ohjaaja
p. 044 726 1265
matti.rissanen@vuolleoulu.fi

Osoite: Kaarretie 14, 90500 Oulu

Aarikallio, Matleena
hyvinvointivastaava
p. 044 786 1608
matleena.aarikallio@vuolleoulu.fi

Oral, Hilmi
yhteisötyöntekijä
p. 040 728 0083
hilmi.oral@vuolleoulu.fi

Saukkonen, Aili
yhteisötyötekijä
p. 044 786 8884
aili.saukkonen@vuolleoulu.fi

Somani, Aruna
yhteisötyöntekijä
p. 041 433 1414
aruna.somani@vuolleoulu.fi

Stolt, Erja
monikulttuurisuustyönjohtaja
p. 044 786 8897
erja.stolt@vuolleoulu.fi

Osoite: Kaarretie 14, 90500 Oulu

Heinikoski, Katja
sovitteluohjaaja, Oulu
p. 0400 234 430
katja.heinikoski@vuolleoulu.fi

Mikkola, Heikki
sovittelujohtaja, Oulu
p. 0400 234 426
heikki.mikkola@vuolleoulu.fi

Nissi, Sari
sovitteluohjaaja, Oulu
p. 0400 876 400
sari.nissi@vuolleoulu.fi

Osoite: Linnankatu 21, 2 krs
87100 Kajaani

Flinkman, Sirpa
sovitteluohjaaja, Kajaani
p. 0400 234 435
sirpa.flinkman@vuolleoulu.fi

Hakkarainen, Miia
sovitteluohjaaja, Kajaani
p. 044 726 1266
miia.hakkarainen@vuolleoulu.fi

Osoite: Vierimaantie 5, 84100 Ylivieska
fax. 08 425 343

Härkönen, Heidi
sovitteluohjaaja, Ylivieska
p. 0400 234 439
heidi.harkonen@vuolleoulu.fi

Mäkelä, Kaisa
sovitteluohjaaja, Ylivieska
p. 0400 234 438
kaisa.makela@vuolleoulu.fi

Osoite: Jukolantie 1, 93100 Pudasjärvi

Sari Nissi
sovitteluohjaaja, Pudasjärvi
p. 0400 234 451
kalle.tihinen@vuolleoulu.fi

Osoite: Kaarretie 14, 90500 Oulu

Saukko, Maarit
aluejohtaja
p. 040 543 3495
maarit.saukko@vuolleoulu.fi

Vanhala, Jaana
toiminnanohjaaja, Kajaani
p. 040 822 5200
jaana.vanhala@vuolleoulu.fi

Jouni Kananen
toiminnanohjaaja, Kajaani
p. 050 599 0279

Päivi Kiiskilä
toiminnanohjaaja; Raahe
p. 050 463 6188

 

Osoite: Kaarretie 14, 90500 Oulu

Outi Törmikoski
vastaava väkivaltatyöntekijä
p. 050 464 5104
outi.tormikoski@vuolleoulu.fi

Ulla Elsilä
väkivaltatyöntekijä
p. 050 325 2317
ulla.elsila@vuolleoulu.fi

Osoite: Syötekeskuksentie 126, 93280 Syöte

Kasvi, Sari
myyntikoordinaattori
p. 044 786 1679
sari.kasvi@vuolleoulu.fi

Kauppila, Päivi
keittiöpäällikkö
p. 08 815 4000
paivi.kauppila@pikkusyote.fi

Kemppainen, Jussi
toiminnanjohtaja, toimitusjohtaja
p. 040 527 2898
jussi.kemppainen@vuolleoulu.fi

Kiviniemi, Minna
hotelli- ja ravintolapäällikkö
p. 044 786 1610
minna.kiviniemi@pikkusyote.fi

Majava Aila
vastaanottovirkailija
p. 08 815 4000
aila.majava@pikkusyote.fi

Pyttynen, Markus
rinnepäällikkö
p. 050 302 3781
markus.pyttynen@pikkusyote.fi

Särkelä, Annu
kerroshuollon esimies
p. 08 815 4000
annu.sarkela@pikkusyote.fi

Särkelä, Ismo
kiinteistönhoitaja

Särkelä, Pekka
kiinteistönhoitaja
p. 0400 255 718
pekka.sarkela@pikkusyote.fi

Vilhunen Päivi
lapsi- ja nuorisotyön koordinaattori
p. 044 799 5145
paivi.vilhunen@pikkusyote.fi

Osoite: Kaarretie 14, 90500 Oulu

Haapala, Piia
laitoshuoltaja
p. 044 786 1603
piia.haapala@vuolleoulu.fi

Kemppainen, Jari
kiinteistöpalveluvastaava
p. 040 845 2629
jari.kemppainen@vuolleoulu.fi

Niva, Ulla
laitoshuoltaja
p. 044 786 1603
ulla.niva@vuolleoulu.fi

Siivoojat
p. 044 786 1603

Osoite: Kaarretie 14, 90500 Oulu

Kaisto, Jani
project manager
+358 44 786 1631
jani.kaisto@vuolleoulu.fi

Yousfi, Oussama
project coordinator, Helsinki
oussama.yousfi@vuolleoulu.fi

Mustakangas-Mäkelä, Anne
Hyvinvointi- ja yhteisötyön johtaja
p. 044 786 1633
anne.mustakangas-makela@vuolleoulu.fi