Ota yhteyttä


Opisto
Nahkatehtaankatu 2,
90130 Oulu
p. 08 555 4060
opisto@vuolleoulu.fi

Kansalaisopisto
Opintotoimisto avoinna
ma klo 12:00 – 19:00
ja ti-pe klo 12:00 – 17:00
p. 08 555 4060

Kansanopisto
Opintotoimisto avoinna 8:00 – 15:00
p. 08 555 4000

Hyvinvointipalvelut                        
Nahkatehtaankatu 2,
90130 Oulu
p. 08 555 4011
vuolle@vuolleoulu.fi
Pikku-Syöte
Syötekeskuksentie 126
93280 Syöte
p. 08 815 4000
myyntipalvelu@pikkusyote.fi

Hallinto p. 08 555 4011 arkisin 8:00 – 15:30


Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Aronen-Raappana, Elina
Viestintä- ja markkinointipäällikkö
p. 050 571 5023
elina.aronen-raappana@vuolleoulu.fi

Etelämäki, Toni
Mediavastaava
p. 040 735 6913
toni.etelamaki@vuolleoulu.fi

Hänninen, Liisa
Kehittämispäällikkö
p. 040 530 6533
liisa.hanninen@vuolleoulu.fi

Kemppainen Jari
Kiinteistöpalveluvastaava
p. 040 845 2629
jari.kemppainen@vuolleoulu.fi

Kemppainen, Jussi
Toiminnanjohtaja, toimitusjohtaja
p. 040 527 2898
jussi.kemppainen@vuolleoulu.fi

Kurkela, Pirjo
Toimisto- ja henkilöstöpalveluvast.
p. 044 786 1632, 08 555 4011
pirjo.kurkela@vuolleoulu.fi

Multanen, Oula
Talous- ja hallintopäällikkö
p. 050 527 5507
oula.multanen@vuolleoulu.fi

Mustakangas-Mäkelä, Anne
Hyvinvointijohtaja
p. 044 786 1633
anne.mustakangas-makela@vuolleoulu.fi

Stolt, Erja
Koulutusjohtaja
p. 044 786 8897
erja.stolt@vuolleoulu.fi

Toppila, Sari
Suunnittelupäällikkö
p. 044 786 1619

Vuorma, Juha
IT-päällikkö
p. 040 775 4204
juha.vuorma@vuolleoulu.fi

Ylläsjärvi Heidi
Markkinointi- ja liiketoimintapäällikkö, opintovapaalla v. 2017 loppuun
p. 044 786 8880
heidi.yllasjarvi@vuolleoulu.fi

 

 

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Haajanen Saara
Senioritoiminnan ohjaaja
p. 044 786 7090
saara.haajanen@vuolleoulu.fi

Juntunen, Seija
Koulutusalapäällikkö, musiikki
p. 040 702 6587
seija.juntunen@vuolleoulu.fi

Kemppainen, Mira
Koulutusalapäällikkö, kielet, taito- ja taide
p. 044 786 1602
mira.kemppainen@vuolleoulu.fi

Klytseroff, Marjo
Opintotoimiston vastaava
p. 08 555 4000, 08 555 4060
marjo.klytseroff@vuolleoulu.fi

Näsänen, Vuokko
Toimistosihteeri
p. 08 555 4060, 08 555 4000
vuokko.nasanen@vuolleoulu.fi

Opintotoimisto
p. 08 555 4060
opisto@vuolleoulu.fi

Stolt, Erja
Koulutusjohtaja
p. 044 786 8897
erja.stolt@vuolleoulu.fi

Tallqvist, Eeva
Koulutusalapäällikkö, liikunta, tanssi, terveys ja hyvinvointi
p. 044 786 1605
eeva.tallqvist@vuolleoulu.fi

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Björnfot, Anna
Opiskelijapalveluvastaava
p. 044 786 1618
anna.bjornfot@vuolleoulu.fi

Esparcia Guillermo
Koulunkäynnin ohjaaja
p. 050 309 2099
guillermo.esparcia@vuolleoulu.fi

Hanhela Reijo
Tuntiopettaja
reijo.hanhela@vuolleoulu.fi

Heikkinen Timo
Tuntiopettaja
timo.heikkinen@vuolleoulu.fi

Juntunen, Päivi
Koulutusalapäällikkö, ryhmänohjaaja
Aikuisten perusopetus, Päättövaihe 16
p. 044 786 1616
paivi.juntunen@vuolleoulu.fi

Kemppainen, Mira
Koulutusalapäällikkö, ryhmänohjaaja
Koulunkäynninohjaajan tutkinto
p. 044 786 1602
mira.kemppainen@vuolleoulu.fi

Klytseroff, Marjo
Opintotoimiston vastaava
p. 08 555 4000, 08 555 4060
marjo.klytseroff@vuolleoulu.fi

Kultalahti, Outi-Maria
Ryhmänohjaaja
Suomen kielen linja nuorille (Numa)
p. 050 563 6906
outi-maria.kultalahti@vuolleoulu.fi

Malfatti, Tiina
Ryhmänohjaaja
Aikuisten perusopetus, Päättövaihe 17 B
p. 050 597 3089
tiina.malfatti@vuolleoulu.fi

Moilanen, Jussi
Ryhmänohjaaja
Aikuisten perusopetus, Alkuvaiheen lisäopinnot 17
jussi.moilanen@vuolleoulu.fi

Määttä, Merja
Tuntiopettaja
merja.maatta@vuolleoulu.fi

Nevala, Sinikka
Tuntiopettaja
sinikka.nevala@vuolleoulu.fi

Pikkarainen, Iida
Koulunkäynninohjaaja
p. 050 565 1830
iida.pikkarainen@vuolleoulu.fi

Ristolainen, Anna
Koulutusalapäällikkö, ryhmänohjaaja
Aikuisten perusopetus, Alkuvaihe 17 A
p. 050 597 3755
anna.vuontisjarvi@vuolleoulu.fi

Serpi, Katriina
Koulunkäynninohjaaja
p. 050 337 7656

Stolt, Erja
Koulutusjohtaja
p. 044 786 8897
erja.stolt@vuolleoulu.fi

 

 

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Tuija Lehtola
AVEK-koordinaattori
p. 044 786 8882
tuija.lehtola@vuolleoulu.fi

Marja Paloste
Yhteisötyön ja kansalaistoiminnan päällikkö
p. 040 591 7989
marja.paloste@vuolleoulu.fi

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Mustakangas-Mäkelä, Anne
Hyvinvointijohtaja
p. 044 786 1633
anne.mustakangas-makela@vuolleoulu.fi

Paloste, Marja
Yhteisötyön ja kansalaistoiminnan päällikkö
p. 040 591 7989
marja.paloste@vuolleoulu.fi

Oksman-Hiukka, Annukka
Suunnittelija
p. 044 786 1606
annukka.oksman-hiukka@vuolleoulu.fi

Honkanen, Pirjo
p. 050 3254 5149
Vapaaehtoistoiminnan ohjaaja
pirjo.honkanen@vuolleoulu.fi

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Effe, Anna-Stiina
Lapsi-ja nuorisotyön koordinaattori
p. 0400 832 344
anna-stiina.effe@vuolleoulu.fi

Jääskeläinen, Atte
Ohjaaja
p. 044 786 8883
atte.jaaskelainen@vuolleoulu.fi

Ylilehto, Minna
Projektisuunnittelija
p. 044 726 1267
minna.ylilehto@vuolleoulu.fi

Osoite: Kirkkokatu 19 A 9, 90100 Oulu

Koskela, Mervi
Ohjaaja
p. 0400 263 844
mervi.koskela@vuolleoulu.fi

Saarnivala, Maarit
Johtaja, Tyttöjen Talo
p. 0400 263 845
maarit.saarnivala@vuolleoulu.fi

Osoite: Isokatu 41 A 13, 90100 Oulu

Markus, Jussi
Poikien Talon johtaja
p. 044 726 1264
jussi.markus@vuolleoulu.fi

Rissanen, Matti
Poikien Talon ohjaaja
p. 044 726 1265
matti.rissanen@vuolleoulu.fi

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Oral, Hilmi
Yhteisötyöntekijä
p. 040 728 0083
hilmi.oral@vuolleoulu.fi

Saukkonen, Aili
Yhteisötyötekijä
p. 044 786 8884
aili.saukkonen@vuolleoulu.fi

Somani, Aruna
Yhteisötyöntekijä
p. 041 433 1414
aruna.somani@vuolleoulu.fi

Paloste, Marja
Yhteisötyön ja kansalaistoiminnan päällikkö
p. 040 591 7989
marja.paloste@vuolleoulu.fi

 

 

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Heinikoski, Katja
Sovitteluohjaaja, Oulu
p. 0400 234 430
katja.heinikoski@vuolleoulu.fi

Mikkola, Heikki
Sovittelujohtaja, Oulu
p. 0400 234 426
heikki.mikkola@vuolleoulu.fi

Nissi, Sari
Sovitteluohjaaja, Oulu
p. 0400 876 400
sari.nissi@vuolleoulu.fi

Osoite: Linnankatu 21, 2 krs
87100 Kajaani

Flinkman, Sirpa
Sovitteluohjaaja, Kajaani
p. 0400 234 435
sirpa.flinkman@vuolleoulu.fi

Laitinen, Satu
Sovitteluohjaaja, Kajaani
p. 044 726 1266
satu.laitinen@vuolleoulu.fi

Osoite: Vierimaantie 5, 84100 Ylivieska
fax. 08 425 343

Alasaari, Johanna
Sovitteluohjaaja, Ylivieska
p. 0400 234 439
johanna.alasaari@vuolleoulu.fi

Mäkelä, Kaisa
Sovitteluohjaaja, Ylivieska
p. 0400 234 438
kaisa.makela@vuolleoulu.fi

Osoite: Vanhantullinkatu 2, 90100 Oulu

Saukko, Maarit
Aluejohtaja
p. 040 543 3495
maarit.saukko@vuolleoulu.fi

Vanhala, Jaana
Toiminnanohjaaja, Kajaani
p. 040 822 5200
jaana.vanhala@vuolleoulu.fi

Jouni Kananen
Toiminnanohjaaja, Kajaani
p. 050 599 0279

Päivi Kiiskilä
Toiminnanohjaaja; Raahe
p. 050 463 6188

 

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Outi Törmikoski
Vastaava väkivaltatyöntekijä
p. 050 464 5104
outi.tormikoski@vuolleoulu.fi

Ulla Elsilä
Väkivaltatyöntekijä
p. 050 325 2317
ulla.elsila@vuolleoulu.fi

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Haapala, Piia
Laitoshuoltaja
p. 044 786 1603
piia.haapala@vuolleoulu.fi

Kemppainen, Jari
Kiinteistöpalveluvastaava
p. 040 845 2629
jari.kemppainen@vuolleoulu.fi

Niva, Ulla
Laitoshuoltaja
p. 044 786 1603
ulla.niva@vuolleoulu.fi

Siivoojat
p. 044 786 1603

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Kaisto, Jani
Project manager
+358 44 786 1631
jani.kaisto@vuolleoulu.fi

Yousfi, Oussama
Project coordinator, Helsinki
oussama.yousfi@vuolleoulu.fi

Mustakangas-Mäkelä, Anne
Hyvinvointijohtaja
p. 044 786 1633
anne.mustakangas-makela@vuolleoulu.fi