Ota yhteyttä


Opisto
Nahkatehtaankatu 2,
90130 Oulu
p. 08 555 4060
opisto@vuolleoulu.fi

Opintotoimisto avoinna opetuskauden aikana:

  • ma-to 12:00 – 19:00
  • pe 12:00 – 17:00

Muina aikoina:

  • ma-pe klo 9:00-15:00

Kansanopisto:

  • ma-pe 8:00 – 15:00

Poikkeuksista ilmoitamme mm. Ajankohtaista-kohdassa ja opiston Facebookissa.

Hyvinvointipalvelut                        
Nahkatehtaankatu 2,
90130 Oulu
vuolle@vuolleoulu.fi
Pikku-Syöte
Syötekeskuksentie 126
93280 Syöte
p. 08 815 4000
myyntipalvelu@pikkusyote.fi

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Aho-Palola, Mari
Sisällöntuottaja (projektityö)
p. 050 575 3583
mari.aho-palola@vuolleoulu.fi

Aronen-Raappana, Elina
Viestinnän tiimivastaava
p. 050 571 5023
elina.aronen-raappana@vuolleoulu.fi

Etelämäki, Toni
Mediavastaava
p. 040 735 6913
toni.etelamaki@vuolleoulu.fi

Hänninen, Liisa
Kehittämispäällikkö
p. 040 530 6533
liisa.hanninen@vuolleoulu.fi

Kemppainen Jari
Kiinteistöpalvelupäällikkö
p. 040 845 2629
jari.kemppainen@vuolleoulu.fi

Kemppainen, Jussi
Toiminnanjohtaja, toimitusjohtaja
p. 040 527 2898
jussi.kemppainen@vuolleoulu.fi

Kurkela, Pirjo
Toimisto- ja henkilöstöpalveluvast.
p. 044 786 1632, 08 555 4011
pirjo.kurkela@vuolleoulu.fi

Multanen, Oula
Talous- ja hallintopäällikkö
p. 050 527 5507
oula.multanen@vuolleoulu.fi

Mustakangas-Mäkelä, Anne
Hyvinvointijohtaja
p. 044 786 1633
anne.mustakangas-makela@vuolleoulu.fi

Stolt, Erja
Koulutusjohtaja
p. 044 786 8897
erja.stolt@vuolleoulu.fi

Toppila, Sari (toimivapaalla 30.4.2019 saakka)
Suunnittelupäällikkö
p. 044 786 1619
sari.toppila@vuolleoulu.fi

Vuorma, Juha
Järjestelmävastaava
p. 040 775 4204
juha.vuorma@vuolleoulu.fi

 

 

 

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Haajanen Saara
Senioritoiminnan ohjaaja
p. 044 786 7090
saara.haajanen@vuolleoulu.fi

Juntunen, Seija
Koulutusalapäällikkö, musiikki
p. 040 702 6587
seija.juntunen@vuolleoulu.fi

Talala, Mira
koulutusalapäällikkö kielet, taito- ja taideaineet, avoin yliopisto
p. 044 786 1602

Klytseroff, Marjo
Opintotoimiston vastaava
p. 08 555 4000, 08 555 4060
marjo.klytseroff@vuolleoulu.fi

Näsänen, Vuokko
Opintosihteeri
p. 08 555 4060, 08 555 4000
vuokko.nasanen@vuolleoulu.fi

Opintotoimisto
p. 08 555 4060
opisto@vuolleoulu.fi

Stolt, Erja
Koulutusjohtaja
p. 044 786 8897
erja.stolt@vuolleoulu.fi

Tallqvist, Eeva
Koulutusalapäällikkö, liikunta, tanssi, terveys ja hyvinvointi
p. 044 786 1605
eeva.tallqvist@vuolleoulu.fi

 

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Björnfot, Anna
Opiskelijapalveluvastaava
p. 044 786 1618
anna.bjornfot@vuolleoulu.fi

Esparcia Guillermo
Koulunkäynninohjaaja
p. 050 309 2099
guillermo.esparcia@vuolleoulu.fi

Hanhela Reijo
Tuntiopettaja
reijo.hanhela@vuolleoulu.fi

Heikkinen Timo
Tuntiopettaja
timo.heikkinen@vuolleoulu.fi

Juntunen, Päivi
Koulutusalapäällikkö, aikuisten perusopetus (aineopinnot)
Ryhmänohjaaja, Päättövaihe 18 B
p. 044 786 1616
paivi.juntunen@vuolleoulu.fi

Talala, Mira
Koulutusalapäällikkö, vapaa sivistystyö
Ryhmänohjaaja, Psykologian ja kasvatustieteen koulutus
p. 044 786 1602
mira.talala@vuolleoulu.fi

Klytseroff, Marjo
Opintotoimiston vastaava
p. 08 555 4000, 08 555 4060
marjo.klytseroff@vuolleoulu.fi

Kultalahti, Outi-Maria
Ryhmänohjaaja
Aikuisten perusopetus, Päättövaihe 18 C
p. 050 563 6906
outi-maria.kultalahti@vuolleoulu.fi

Leinonen, Hanna-Leena
Ryhmänohjaaja
Aikuisten perusopetus, Lukutaitovaihe 18 A
p. 050 357 6489
hanna-leena.leinonen@vuolleoulu.fi

Malfatti, Tiina
Ryhmänohjaaja
Aikuisten perusopetus, Päättövaihe 17 B
p. 050 597 3089
tiina.malfatti@vuolleoulu.fi

Moilanen, Jussi
Ryhmänohjaaja
Aikuisten perusopetus, Päättövaihe 18 A
jussi.moilanen@vuolleoulu.fi

Nevala, Sinikka
Tuntiopettaja
sinikka.nevala@vuolleoulu.fi

Pikkarainen, Iida
Koulunkäynninohjaaja
p. 050 565 1830
iida.pikkarainen@vuolleoulu.fi

Puhakka, Anna Kaisa 
Tuntiopettaja
anna-kaisa.puhakka@vuolleoulu.fi

Rantala, Riitta
Ryhmänohjaaja
Aikuisten perusopetus, Päättövaihe 17 A
p. 050 3589 312
riitta.rantala@vuolleoulu.fi

Ristolainen, Anna
Koulutusalapäällikkö, aikuisten perusopetus
(suomi toisena kielenä), Toiminnallinen lukutaitokoulutus
Ryhmänohjaaja,  Alkuvaihe 18 B
p. 050 597 3755
anna.ristolainen@vuolleoulu.fi

Serpi, Katriina
Koulunkäynninohjaaja
p. 050 337 7656
katriina.serpi@vuolleoulu.fi

Stolt, Erja
Koulutusjohtaja
p. 044 786 8897
erja.stolt@vuolleoulu.fi

 

 

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Virve Ahola
AVEK-koordinaattori
p. 044 786 8882
virve.ahola@vuolleoulu.fi

Marja Paloste
Yhteisötyön ja kansalaistoiminnan päällikkö
p. 040 591 7989
marja.paloste@vuolleoulu.fi

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Mustakangas-Mäkelä, Anne
Hyvinvointijohtaja
p. 044 786 1633
anne.mustakangas-makela@vuolleoulu.fi

Paloste, Marja
Yhteisötyön ja kansalaistoiminnan päällikkö
p. 040 591 7989
marja.paloste@vuolleoulu.fi

Oksman-Hiukka, Annukka
Suunnittelija
p. 044 786 1606
annukka.oksman-hiukka@vuolleoulu.fi

Honkanen, Pirjo
p. 050 3254 5149
Vapaaehtoistoiminnan ohjaaja
pirjo.honkanen@vuolleoulu.fi

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Effe, Anna-Stiina
Asumis- ja ohjauspalvelupäällikkö
p. 0400 832 344
anna-stiina.effe@vuolleoulu.fi

Jääskeläinen, Atte
Ohjaaja
p. 044 786 8883
atte.jaaskelainen@vuolleoulu.fi

Ylilehto, Minna
Projektisuunnittelija
p. 044 726 1267
minna.ylilehto@vuolleoulu.fi

Osoite: Kirkkokatu 19 A 9, 90100 Oulu

Jääskö, Marita
Ohjaaja, Alle 16- vuotiaiden toiminnot, Vapaaehtoistyö
p. 044 7861 693
marita.jaasko@vuolleoulu.fi

Koivu-Remes, Sohvi
Vastaava ohjaaja, Äitityö
p. 0400 263 852
sohvi.koivu-remes@vuolleoulu.fi

Koskela, Mervi
Seksuaaliväkivaltatyön ohjaaja, Seksuaaliväkivaltatyö, Seksuaalineuvonta
p. 0400 263 844
mervi.koskela@vuolleoulu.fi

Saarnivala, Maarit
Johtaja, Tyttöjen Talo
p. 0400 263 845
maarit.saarnivala@vuolleoulu.fi

Osoite: Isokatu 41 A 13, 90100 Oulu

Markus, Jussi
Poikien Talon johtaja
p. 044 726 1264
jussi.markus@vuolleoulu.fi

Rissanen, Matti
Poikien Talon ohjaaja
p. 044 726 1265
matti.rissanen@vuolleoulu.fi

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Oral, Hilmi
Yhteisötyöntekijä
p. 040 728 0083
hilmi.oral@vuolleoulu.fi

Somani, Aruna
Yhteisötyöntekijä
p. 041 433 1414
aruna.somani@vuolleoulu.fi

Paloste, Marja
Yhteisötyön ja kansalaistoiminnan päällikkö
p. 040 591 7989
marja.paloste@vuolleoulu.fi

 

 

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Heinikoski, Katja
Sovitteluohjaaja, Oulu
p. 0400 234 430
katja.heinikoski@vuolleoulu.fi

Mikkola, Heikki (toimivapaalla 31.12.2108 saakka)
Sovittelujohtaja, Oulu
p. 0400 234 426
heikki.mikkola@vuolleoulu.fi

Nissi, Sari
Sovitteluohjaaja, Oulu
p. 0400 876 400
sari.nissi@vuolleoulu.fi

Henna Holappa
Sovitteluohjaaja, Oulu
0400 234 4431
henna.holappa@vuolleoulu.fi

Eveliina Jaakkola
Sovitteluohjaaja, Oulu
p. 0400 234 451
eveliina.jaakkola@vuolleoulu.fi

Osoite: Linnankatu 6 A
87100 Kajaani

Flinkman, Sirpa
Sovitteluohjaaja, Kajaani
p. 0400 234 435
sirpa.flinkman@vuolleoulu.fi

Laitinen, Satu
Sovitteluohjaaja, Kajaani
p. 044 726 1266
satu.laitinen@vuolleoulu.fi

Mäkelä, Kaisa
Sovitteluohjaaja, Ylivieska
p. 0400 234 438
kaisa.makela@vuolleoulu.fi

Kallio, Tanja
Sovitteluohjaaja, Ylivieska
p. 0400 234 439
tanja.kallio@vuolleoulu.fi

Osoite: Vanhantullinkatu 2, 90100 Oulu

Saukko, Maarit
Aluejohtaja
p. 040 543 3495
maarit.saukko@vuolleoulu.fi

Vanhala, Jaana
Toiminnanohjaaja, Kajaani
p. 040 822 5200
jaana.vanhala@vuolleoulu.fi

Jouni Kananen
Toiminnanohjaaja, Kajaani
p. 050 599 0279

Päivi Kiiskilä
Toiminnanohjaaja; Raahe
p. 050 463 6188

 

Outi Törmikoski
Vastaava väkivaltatyöntekijä
p. 050 464 5104
outi.tormikoski@vuolleoulu.fi

Ulla Elsilä
Väkivaltatyöntekijä
p. 050 325 2317
ulla.elsila@vuolleoulu.fi

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Haapala, Piia
Laitoshuoltaja
p. 044 786 1603
piia.haapala@vuolleoulu.fi

Kemppainen, Jari
Kiinteistöpalvelupäällikkö
p. 040 845 2629
jari.kemppainen@vuolleoulu.fi

Niva, Ulla
Laitoshuoltaja
p. 044 786 1603
ulla.niva@vuolleoulu.fi

Siivoojat
p. 044 786 1603

Osoite: Nahkatehtaankatu 2, 90130 Oulu

Heikki Mikkola
Project manager
heikki.mikkola@vuolleoulu.fi
p. 0400 234 426

Yousfi, Oussama
Project coordinator, Helsinki
oussama.yousfi@vuolleoulu.fi

Mustakangas-Mäkelä, Anne
Hyvinvointijohtaja
p. 044 786 1633
anne.mustakangas-makela@vuolleoulu.fi

Tuija Lehtola
Hankevastaava
p. 050 463 4789
tuija.lehtola@vuolleoulu.fi

Katja Salmela-Nieminen
Hanketyöntekijä
p. 050 597 3606
katja.salmela-nieminen@vuolleoulu.fi

Marja Paloste
Yhteisötyön ja kansalaistoiminnan päällikkö
p. 040 591 7989
marja.paloste@vuolleoulu.fi